Načítání...

Jak připravit naši pokožku na sluneční paprsky

I když se to momentálně při pohledu z okna příliš nezdá, je za dveřmi léto a s ním musíme také myslet na to, jak nejlépe ochránit pokožku před nepříznivými vlivy slunečního záření. Nepřipravená pleť totiž může rychle dojít k úhoně.

Po zimním období je naše pleť unavená, má mnohdy až našedlou barvu a nevypadá příliš zdravě. Prvním krokem, jak ji zase probudit zpátky k životu může být provedení kvalitního peelingu. Ten zbaví naši pokožku přebytečných odumřelých buněk a krásně ji prokrví a projasní. Ideální doba použití je 1x týdně. 

Dále je důležité pleť hydratovat. Kvalitní hydratační krém by neměl chybět v kosmetickém balíčku žádné ženy a dívky. Hydratace pokožky je nutná také přes celé léto, kdy nám sluníčko pokožku vysušuje. 

Pokud se chystáme na sluníčko je nezbytné namazat se opalovacím krémem s dostatečným UV faktorem. Ideální je nanést opalovací krém minimálně 20-30 minut před pobytem na slunci. 
Nižší UV faktor poskytuje také řada výrobců make-upů či pudrů. Pokud tedy nejdeme ven za účelem opalování, je dobré alespoň na obličej jeden z těchto produktů na obličej nanést. Vaše pleť tak bude alespoň takto chráněná při vašich každodenních pochůzkách.

Je vhodné přípravu na léto podpořit také zevnitř. Klasickým vitamínem, který nám v tom pomůže je známý Beta-karoten, který je dobré užívat dlouhodobě před začátkem slunění. Beta-karoten se nachází také třeba v mrkvi, ale aby bylo užívané množství dostatečné měli bychom ho zakoupit také ve formě tablet v kterékoliv lékárně. Beta-karoten vám zajistí dlouhodobější trvanlivost opálené pokožky a také se vaše kůže zbarví více dohněda. 

Velice důležité je pít dostatečné množství tekutin, která pleti všeobecně velmi prospívá. Pitný režim je převážně v letních měsících nutné zvýšit a nepodceňovat.