Načítání...

Jak rychleji otěhotnět

I v tom případě platí známé rčení „všechno má svůj čas“. Těžko se to však vysvětluje ženě, které začaly bít na poplach biologické hodiny a už se nemůže dočkat až bude čekat miminko. Toto období si zažije asi každá z nás a my pro vás máme pár triků, jak na to, aby požehnaný stav přišel co možná nejrychleji.

Pokud se s partnerem rozhodnete, že byste chtěli miminko je dobré v první řadě navštívit svého gynekologa, který vám provede kompletní vyšetření, popřípadě poradí jak a kdy vysadit antikoncepci. 

Nejplodnějším obdobím ženy je ovulace, což je uvolnění vajíčka z vaječníku. Ne každá žena však skutečně ví, kdy u ní toto období skutečně nastalo. Žena si může měřit a zapisovat svoji bazální teplotu, díky které je určení snazší. Můžete si ale také v lékárně pořídit tzv. ovulační test, který vám k jejímu odhalení dopomůže. Je vhodný převážně pro ženy, které mají nepravidelný menstruační cyklus. 

V začátku plánování těhotenství je dobré navštívit lékárnu a koupit si kyselinu listovou, která se doporučuje užívat jak před otěhotněním (ideálně alespoň tři měsíce), tak i v průběhu samotného těhotenství. V lidském těle je nezbytná pro tvorbu nových buněk a uvádí se, že její pravidelné užívání snižuje riziko některých vrozených vad až o 70%. Kyselinu listovou najdeme také v potravinách (hrách, fazole, listová zelenina – špenát, chřest, růžičková kapusta, droždí, ovoce – pomeranče a avokádo o kterém si také můžete na našem blogu předčíst). Avšak v období těhotenství není tento příjem pouze z potravy dostatečný, a proto je vhodné doplnit ho také o vitamíny v tabletách. 

Pokud bychom se zaměřili na bylinky, které používali ženy už spoustu let zpátky v minulosti můžeme vyzkoušet kontryhel, který se používá podpůrně i na léčbu ženské neplodnosti. Dále je svými pozitivními účinky znám maliník, ten ale nepožívejte při samotném těhotenství, konkrétně v prvním trimestru, kdy může naopak vyvolat předčasné kontrakce, které mohou způsobit potrat. Další bylinky obsažené v řadě bylinných čajů na otěhotnění jsou: meduňka, pelyněk pravý, šalvěj, heřmánek nebo například sporýš lékařský. Můžete si z těchto bylinek uvařit čaj a užívat ho jako další podpůrný prostředek. 

Z osobních zkušeností vám můžeme doporučit přírodní doplněk stravy GYNEX, který má u žen velkou oblibu a pomáhá harmonizovat hormonální systém. Můžete ho zakoupit například na webových stránkách www.energieprirody.cz nebo ve vybraných lékárnách.

Na co byste si měly dát naopak pozor jsou cigarety a alkohol a také se uvádí nepít nadměrné množství kávy. 

V tomto životním období ženy je důležité především dodržovat zdravou stravu, mít dostatek pohybu a být v pohodě po psychické stránce. Spoustu žen otěhotnělo právě ve chvíli, kdy se na plánovaní těhotenství přestalo upínat, uvolnilo se a najednou byl zázrak na světě.