Načítání...

Jak nejlépe vybrat dovolenou s malými dětmi

Léto se blíží a s ním také zasloužená dovolená. Těšíte se, ale máte malé dítě a řešíte, jak nejlépe zvolit vhodnou destinaci, jaký zvolit dopravní prostředek a na co nezapomenout? Máme pro vás pár tipů.

Doma s dětmi jedete v zajetých kolejích, máte svůj režim a vytržení z něj může způsobit jisté komplikace. Na druhou stranu se už těšíte jak se ze zajetého koloběhu uklízení, vaření a pečování o děti chvíli vymaníte. My vám teď poradíme, na co si dát při výběru dovolené pozor, na co nezapomenout, tak aby si dovolenou užila celá rodina. 

Výběr vhodné destinace 

Při výběru vhodné destinace velmi záleží na věku našich dětí. Pokud cestujete s miminkem zřejmě nezvolíte dlouhý let letadlem a exotiku, kde je doporučená velká škála nepovinných očkování nebo jsou zde příliš vysoké teploty. Všeobecně mezi nejoblíbenější destinace patří ty evropské. Nejvíce asi Řecko, Chorvatsko a Itálie. Výhoda Itálie a Chorvatska je, že do nich bez problémů dojede i svým automobilem, do Řecka je nutné zvolit leteckou dopravu, ale i ta je časově nenáročná a dostupná (doba letu cca 3-4 hodiny). Tyto země disponují čistými plážemi, pěkným koupáním v moři, a i v létě snesitelnými teplotami. Navíc je zde bohatá místní kultura a můžete tak vyrazit také za objevováním památek a okolí. 

Stravování na dovolené

Pokud vám můžeme radit dopřejte si dovolenou bez nutnosti vaření. All-inclusive je skvělá varianta, kdy se o vás po celý den postará personál hotelu od snídaně až do večeře, a to včetně pití. V mnoha resortech pak také nabízejí animační programy pro děti, které za jisté oceníte a budete mít čas vypít si svůj drink nebo si na chvíli bezstarostně lehnout na lehátko a odpočívat. Například právě dovolená v Řecku all-inclusive včetně letenek je pro rodiny i cenově dostupná, stačí na internetu vyhledat ideální cestovní kancelář a nejlépe zakoupit zájezd v tzv. last minute, kdy máte z ceny zájezdu ještě slevu. Pokud budete cestovat do Chorvatska nebo Itálie dopřejte si místní pokrmy v místních restauracích, kde ochutnáte oblíbené mořské speciality.

Na co nezapomenout

Pokud jste si vybrali exotickou dovolenou určitě se nezapomeňte informovat o nutných nebo i doporučených očkování do zvolené destinace. Dále pokud cestujete s dětmi nezapomeňte si zjistit lékařskou péči v dané lokalitě, samozřejmě snad nebude nutné ji vyhledat, ale je dobré býti dopředu připraven. To se týká především mimo evropských destinací. 

Rodičovství je krásná věc, ale buďme k sobě upřímní, že je příjemné se na chvíli uvolnit, oprostit od běžných každodenních starostí a užít si sladkého nicnedělání, tepla a sluníčka. 

Přejeme vám krásnou a klidnou dovolenou.