Načítání...

Homeopatická lékárnička na cesty

Jelikož se s rodinou chystáme na delší dovolenou v zahraničí, se kterou souvisí také cesta letadlem a změna času, shromáždila jsem seznam homeopatických přípravků, které by na takovou cestu neměly chybět. Co tedy pořídit do homeopatické cestovní lékárničky?

Na cestu letadlem pro děti

Chamommilla 15 nebo 30ch – 2 dny před cestou 2x denně 1 lžička (5 kuliček rozpustíme ve sterilní lahvičce v čisté neperlivé vodě, uchováváme max 5 dní v lednici).

Fer Phoss – tkáňová sůl vhodná na posílení imunity, pomáhá předcházet infekcím (skvělé také například pro děti které nastupují do mateřské školky). 

Coffea Cruda 15 ch – 2-3 dny před cestou podáváme dítěti na noc, opět po lžičce (pozor, na homeopatické přípravky vždy používejte lžičku plastovou, nikoliv kov).

Na cestu letadlem pro nás dospělé

Borax 15 ch – ideální pro stav strachu z letu, podáváme cca 2 dny před odletem 2x denně 5 kuliček, potom je možné podávat i během letu.

Cocculus Indicus 15 ch – na zmírnění tzv. jet lagu (vyrovnání se změnou času a únavou). Podáváme 2-3 dny po příletu 2-3 x denně 5 kuliček pod jazyk.

Oscillococcinum – na podporu imunity preventivně 1x týdně, při akutních obtížích podáváme 1x denně nebo i častěji.

Homeopatika která na cestách nesmí chybět

Arnica Montana – na pohmožděniny a poranění, urychluje hojení, na svalové bolesti, tiší bolest. 

Belladona - podávejte na bolest hlavy, zánět očních spojivek, bolesti ucha, bolesti zubů, bolest dásní, bolest v krku, úpal. Můžete také použít při počátečním ekzému. Je ideálním pomocníkem na záněty v těle.

Pulsatilla Vulgaris – užívejte pokud se u vás objeví akutní i chronická rýma, v noci na ucpaný nos, pomáhá při bronchitidě (suchý kašel přes noc), zánět spojivek nebo zažívací obtíže. Také pomáhá ženám na úzkost a deprese a také na úzkost a podráždění u dětí. 

Pro přesné dávkování a výši potence daného homeopatického přípravku je vhodné poradit se s homeopatem, odborným lékařem nebo s odborníkem v lékárně.